Hlavní podjednotka

Z Legie Kondor
Přejít na: navigace, hledání

Hlavní podjednotky jsou nejvyšší úrovní dělení Legie Kondor. Počet hlavních podjednotek závisí na počtu druhů jednotek ve svazu. Velitelem hlavní podjednotky je zpravidla Operační důstojník Legie Kondor hodnosti major, podplukovník, případně plukovník (nebo ekvivalentní námořní hodnosti), nebo kapitán před povýšením na majora.

Seznam hlavních podjednotek

  • Stab (666. Schwarzesgraffen) - Mezi hlavní podjednotky je občas zařazován i štáb. Nejde ale vyloženě o hlavní podjednotku, protože leží mimo jejich organizační strukturu. Vznikl 1. března 2016 při povýšení původního oddílu na pluk pod označením Štáb regimentu. Velitelem je zpravidla velitel svazu, nyní tedy plk.LK Tomáš Nedvěd.
  • 3. Torpedobootsflottille (3.T-Flot. Tschechien) – Založena 8. listopadu 2017 bez mateřské jednotky a svůj název nese doposud. Veliteli jsou rovným dílem ustavující důstojníci kpt.LK Daniel Maštalka a kpt.LK Amálie Neradová. Jednotka je připravena na spuštění OBT lodí a momentálně obsahuje dvě vlajkové lodě a organizační přípravu na jednu divizi.