Daniel Maštalka

Z Legie Kondor
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Fotografie

Námořní kapitán–LK Daniel Maštalka (* 13. února 1999, Praha 4, Česká Republika), je velitel 3. torpédové flotily, pochodového orchestru a bývalý taktický velitel ve funkci od 26. června 2020 do 17. října 2020, do té doby od 24. srpna 2017 operační důstojník Legie Kondor, dříve velitel svazu. Mezi členy svazu se pro něj vžila přezdívka „Štábní“, kterou je obvykle oslovován jak mužstvem tak důstojníky.

Civilní zaměstnání: Telco System Engineer

Hodnost LK: Kapitän zur See–LK (Námořní kapitán–LK)

Funkce ve svazu: Operační velitel 3. T–Flot., Kapelník pochodového orchestru

Jednotka: 3. Flottillen Führer Boot –『不知火』, pochodový orchestr


Život

Narozen 13. února 1999 v Praze–Podolí a rané dětství prožil v Modřanech. Od svých čtyř let žije v Cholupicích, obci na jižním okraji Prahy 4. První hrou, která vyvstává v jeho paměti je Wolfenstein 3D. Tato hra je jeho srdcovou záležitostí od školkového věku až do dnešních dnů. V prvním a posledním roce mateřské školy v Komořanech se seznámil s Tomášem Nedvědem, jeho soudruhem až do dnešních dní, druhým zakládajícím členem a někdejším velitelem svazu. Spolu prošli devíti lety modřanské ZŠ TGM, kde se v šestém roce seznámili s třetím zakládajícím členem, Davidem Krištofovicem. 7. listopadu 2013 se registruje do předběžného přístupu hry War Thunder. V průběhu základní školy se začal zajímat o tvorbu webových stránek, přičemž se na jednom z kurzů setkává s Amálií Neradovou. Dále se zajímal telekomunikačními systémy a ovlivněn zaměřením svého otce se přihlásil na Střední průmyslovou školu sdělovací techniky v Panské 3 Praze 1. V roce 2018 úspěšně složil maturitní zkoušku a v letech 2018 a 2019 byl studentem Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, kterou na začátku druhého ročníku opustil. Pracuje v Telco oddělení v nejm. společnosti.

Ve volném čase se zabývá tvorbou webových stránek předně pro portály na doméně legiekondor.cz, jejímž je držitelem. Zajímá se o letectví, historii, fotografii a anime.

Mimo Legii Kondor byl od října 2013 členem admin týmu minecraftového serveru pod Kon Production do jeho zrušení v dubnu 2014, kdy přešel pod pokračovatelský portál Banditz co., který se od září do října stejného roku postupně rozpadl. Od února 2017 je korektorem ve fansuberské skupině Hikikomori. Všechny vlastní projekty vede pod Legií Kondor. Ze zajímavých stojí za zmínku projekt LKCSR (fansuberská skupina Legie Kondor), který spustil od března 2015, projekt Von Maštalkův fotokoutek, nebo tato wiki. Většina jeho projektů byla založena pro jeho vlastní zdokonalení v daném směru.

Členství v Legii Kondor

Je jedním ze zakládajících členů Legie Kondor a autor prvního nápadu na založení vlastního svazu. S tímto nápadem oslovuje Tomáše Nedvěda, který vymyslel svazu jméno. 17. prosince 2014 zaregistroval doménu legiekondor.cz, na které vytvořil základní webové stránky pro vznikající svaz. Svaz samotný potom založil 1. ledna 2015 (dobře zapamatovatelné datum) spolu s ostatními třemi zakládajícími členy. Při založení mu byla přidělena hodnost kapitán–LK pozemních jednotek a byl vybrán jako velitel svazu. Po dobu vykonávání funkce navrhl a provedl několik reorganizací svazu a po poslední dne 18. srpna 2017 odstoupil v hodnosti plukovníka–LK z funkce velitele svazu ve prospěch Tomáše Nedvěda a byl jmenován operačním důstojníkem. 7. listopadu 2017 navrhl založení námořní jednotky pod Legií Kondor a o den později byl jmenován jejím velitelem s úkolem jednotku připravit do spuštění betatestu námořnictva ve War Thunderu. Jednotce zvolil název 3. Torpedobootsflottille „Tschechien“ a při přestupu do ní byla jeho hodnost přizpůsobena námořním hodnostem, tedy byl jmenován námořním kapitánem–LK, zkráceně kpt.LK. Svou vlajkovou loď nazval 不知火 (Širanui). Od 26. června 2020 do 17. října 2020 byl taktickým velitelem svazu, od té doby je velitelem pochodového orchestru. Od 29. března 2022 znovu velí 3. T-Flot.

Krom svazových funkcí je zároveň operátorem technické podpory a vede rozvoj portálů na doméně legiekondor.cz. Má na starosti lidské zdroje svazu a stará se také o grafiku spojenou se svazem, proto jsou všechna loga svazu jeho prací.

Jeho výraznou stopou ve svazu je každoroční akce Kondoři v Lešanech založená v roce 2016.

Galerie

Odkazy

Odkazy v rámci Legie Kondor

Profil na webu svazu

Svazový e-mail

Externí odkazy

Osobní stránka

Twitter

Animelist v databázi AniDB.net